Všetci máme právo na šťastie. Šťastie odlišuje úspešných od neúspešných

The-Search-for-Happiness-Part-I-C

Každý úspešný človek mal v živote šťastie, ale nie každý neúspešný nešťastie. Odtiaľ zrejme pramení známe, že sme strojcami svojho šťastia. Skutočne som sa nad tým dlho nezamýšľal, až raz. Odvtedy mi je jasné, že každý človek na tomto svete chce byť šťastný. Znamená šťastie pre každého to isté ? Čo je vlastne pocit šťastia? Je to dostatok peňazí? Lásky? Zdravia? Je to pocit? Náhoda? Čo to vlastne šťastie je?

Možno najsmutnejšie na tom šťastí je to, že sa stáva potrebou a v tom je to nekonečné nešťastie. Ďalším problémom je, že ten, kto ho má, tak si ho neváži a neuvedomuje si to. Stále túžime po niečom viac, a až keď o to prídeme, až keď to stratíme, vtedy si uvedomíme, že sme aj s tým čo sme mali boli vlastne šťastní. Veľa ľudí si myslí, že celý život nemajú šťastie a kvôli tomu sa trápia. Trápením sa okrádame o čas, ktorý je určený na to aby sme žili nie len existovali. Trápenie v nás vyvoláva negatívne pocity a tie nám prinášajú pocit nešťastia.

Práve hľadanie šťastia, spôsobuje nešťastie. Šťastie existuje teraz, v tomto momente, nie je to niečo čo musíte hľadať. Stále máme dôvody na to aby sme boli každý deň šťastní, ak prídeme čo i len o jeden dôvod, zahodíme s ním aj všetky ostatné, a to je chyba. Ak ide o peniaze, všetci máme pocit, že čím viac máme tým sme spokojnejší a šťastnejší. Budem tu ja písať somariny ako to tak nie je? Nie. Samozrejme, že nám peniaze dávajú viac slobody a riešia problémy. Pokiaľ ale túžite po tom, aby bol Váš život naplnený, nezameriavajte sa na to, koľko zarobíte, a ako zarobiť čo najviac, ale venujte pozornosť tomu, ako a na čo svoje peniaze míňate. Zameriavate sa na získavanie peňazí a popri tom prichádzate o to najcennejšie – o čas. Čas je to jediné, čo má cenu. Čas sa nedá kúpiť ani ukradnúť, čas sa nedá nájsť, ani vytvoriť, čas sa dá len minúť.

Je na každom z nás ako to urobí. Nikdy v našich životoch neexistuje neustály pocit šťastia. Nikto nie je od narodenia až do smrti šťastný. Už ako malé deti ste boli nešťastní ak Vám rodičia nekúpili vytúženú hračku. Už pri dospievaní ste neboli šťastní ak ste sa rozišli so svojou prvou láskou aj druhou . Celým našim životom zažívame situácie, emocionálne stavy a pocity, ktoré nás šťastnými nerobia.A presne to patrí k životu. Keby ste sa netápali, keby ste nezažili pocit smútku, vedeli by ste rozoznať radosť a šťastie?

Každý deň by sme mali poďakovať za čo sme vďační a uvedomovať si čo máme a nie to čo nemáme. Život sa skladá z maličkosti, a preto by sme sa z každej maličkosti mali tešiť.

Môžem tu pokračovať v písaní o tom, čo je šťastie, čo by sme si mali vážiť ale nikdy s tým nebudú všetci súhlasiť. Prečo? Lebo šťastie znamená pre každého niečo iné…

Nečakám, že po prečítaní tohto príspevku budú všetci ľudia šťastní, takýchto článkov, blogov, kníh je na svete veľa. Viem aký je na Slovensku systém, a ako sme častokrát bezvládni sa tomu vzoprieť. Ako nám častokrát táto vláda hádže pod nohy polená, namiesto toho aby podala pomocnú ruku. Ťažko budem slobodnej matke s troma deťmi ktorej hrozí exekúcia vysvetľovať to, že má byť šťastná bez peňazí. Vláda je však reálnym obrazom a odrazom spoločnosti a nás všetkých. Chcem poukázať na to, že je potrebné aj v ťažkých životných situáciách nabrať silu a nájsť kúsok toho dobrého, nájsť dôvod na radosť, šťastie, aby sa aj zlé životné situácie zvládali lepšie.

Uvedomujem si, že nie je ľahké byť v tomto štáte šťastní a bez starostí, no predsa by sme sa mali snažiť vyhľadávať pozitívnych ľudí vo svojom živote, deliť sa s nimi o radosť, a pomáhať si. Komu sa to podarí ten bude mať šťastie.

“Najšťastnejší ľudia na svete nemajú to najlepšie z najlepšieho. Oni len urobia to najlepšie z toho, čo majú.”

Zdieľaj:
PP
lucia@peterpuskar.sk