Stádo ovčanov

PREDVOLEBNÉ PRIESKUMY a STÁDOVITÉ MYSLENIE

 

     zase raz sa prejavuje stádovitosť myslenia –

” aj keď nesúhlasím, ale aj tak budem voliť ĽSNS, lebo ako jediná má šancu” – sa uvedomte, nie Kotleba je šanca, ľudia robia “tie šance”, vy vytvárate tie šance. Alebo ďalší výrok stáda :

” budem voliť ĽSNS, lebo má viacej % a inej strany niet”, alebo :

” aj keď som po prezidentských voľbách sklamaný z ĽSNS, ale aj tak ju budem voliť v eurovoľbách, lebo má najväčšie šance” !

     Svojím NEzmýšľaním dávate šancu niekomu s kým ani nesúhlasíte, ale počúvate na hlasy iných, ako kričia, kto má a nemá šancu.

     och stádo, sa uvedomte, že vy robíte tie %, vy dávate šancu, vy máte možnosť voliť aj inú stranu, vy a len vy to máte v rukách( keby ste to mali aj v hlavách). Vy zavrhujete stranu, ktorej program sa vám páči, ale keď má málo%, tak radšej budete voliť stranu, z ktorej ste sklamaní, ale má viac % – veď toto je choré zmýšľanie ! vy ste tí, ktorí vytvárate %, vy máte tú silu, tú moc, ktorou viete strane, ktorá má teraz, napr. jedno%, zabezpečiť aj 10%, len nebuďte stádom, začnite trochu myslieť a snažte sa už konečne aj samostatne rozhodovať a nenechávajte druhých, aby rozhodovali za vás.

       Sa uvedomte, že prieskum tiež len vytvára nejaký človek, ktorý vytvorí pre potreby niekoho a preto sa neriaďte % a prieskumom, ale svojou hlavou, na to ju máte na krku, svojím srdcom, preto vám bije, alebo pocitmi a rozhodujte sa podľa skutkov kandidátov.

     Táto stádovitosť sa prejavuje nie len pri ĽSNS, ale posledne sa prejavila aj pri prezidentských

 –” budem voliť tú ženu, lebo má najviac %”

voličov – stádo trápili % a nie napr. to, že tá čo mala najviac percent v prieskumoch je klamárka a podvodníčka.

 

     Týmto stádovitým zmýšľaním odpisujte veľmi veľa schopných ľudí, ktorí majú veľké slovenské srdce a odhodlanie,ktorým nejde o funkcie a majetky, ale spoločné dobro, spravodlivosť ale podľa vášho bučania a békania o percentách, nemajú šancu. Kričíte, že inej alternatívy niet, že len kotlebova, je jediná, proslovenská, ale to je omyl. Nebuďte leniví, otvorte si oči a začnite vnímať realitu, nebuďte pohodlní a hľadajte si informácie, rozhliadnite sa okolo seba, zhoďte klapky z očí.

     Spoliehajte sa na seba, nie na prieskumy, urobte si závery, hodnotenia na základe skutkov a nepodporujte zas a znova niekoho, o kom prehlasujete, že vás sklamal. Vždy existujú riešenia, vždy existuje alternatíva, iná možnosť.

     Stádu stačí podsunúť niekoľko hesiel, niekoľko prieskumov, pár propagandistických fotografií a niekoľko krikľúňov – jalových rečníkov, na to, aby rozhodli o tom, komu dajú moc, kto ich bude ďalej klamať, okrádať a zotročovať. Myslite a buďte kritickí, veď sa jedná o veľa, o veľmi veľa, nebuďte povrchní a pristupujte k tomuto zodpovedne.

     Najnovšie vaše hlavy, respektíve to čo v nich máte, niekto masíruje prieskumom o strane občana Kisku a strane Progresívne Slovensko, vraj keby sa teraz konali voľby, tak by tieto strany získali najviac. Takto prebieha mediálna masáž mozgov, súdruh Kiska stranu ešte nemá, súdruh Kiska je zradca, je odsúdený, ale v masážnom virtuálnom priestore, už jeho neexistujúca strana voľby vyhráva ! Na základe čoho dospel niekto k tomu, že niečo ešte neexistujúce má veľké šance vyhrať, alebo zostavovať vládu ? Len na základe niekoho, kto si umienil, že takúto informáciu hodí do priestoru a ovce začali bľačať, sliepky začali kotkodákať, nemysliaci dav sa nechá ovládať a nepriateľ si to plnými dúškami užíva a smeje sa nad tým, aké hlúpe tvory sú ľudia, ako jednoducho sa dajú ovládať, ako s niečím súhlasia a ani nevedia prečo.

     Niekto raz zakričal : „fašista“ a od vtedy to kričia všetci, ale ani nevedia, čo to vlastne znamená, prečo to kričia, ale stádovitosť im vraví : „keď to kričia druhí, tak to je asi správne“. Pritom fašista je len prázdny pojem, pomenovanie, ktoré si vymysleli komunisti, aby tak pomenovali, označili každého, kto sa protivil ich ideológii. Teraz to používajú mnohí, lebo je to v móde a kašlú pri tom na obsah.

     Takýmto spôsobom ovláda menšina zločincov, chamtivcov a sociopatov túžiacich po moci, väčšinu ignorantov, ľahostajných členov stáda. Preto tu máme takýto katastrofálny stav spoločnosti, aký máme.

Zdieľaj:
Peter Puškár
printovagrafika@gmail.com