Predčasné volby

Chcete predčasné voľby? A čo preto robíme? Politické strany sa iba naďalej hádajú namiesto toho, aby sa zamysleli nad tým čo spravili. Predvolebné sľuby, ako sa ukazuje, sú odteraz len prázdne reči, predvolebné prieskumy sú len súčasť predvolebnej kampane podľa toho kto viac zaplatí „štandardnej“ prieskumnej agentúre.

Drvivá väčšina z voličov je ovplyvňovaná médiami a propagandou, ktorá namiesto toho, aby ľudí spájala tak ich rozdeľuje a výsledkom je, že sa skoro nepodarila zostaviť vláda, a keď sa aj zostavila tak je rozhodne neštandardnejšia ako všetky neštandardné strany dokopy.

Tzv. pravica aj ľavica sú pojmy, ktoré patria do politickej histórie kedy mali zmysel. Vznikli v 18. storočí, to znamená pred viac ako 200 rokmi a nám stále tlačia tieto pojmy, aby sme sa na základe tohto rozhodovali.

Dnes rozhodujú tak, ako tisícročia tí, čo majú silu a moc. Sila a moc rastie s peniazmi a množstvom ľudí ochotných sa pripojiť k nejakému vodcovi. To tiež platí stáročia. Títo vodcovia si počas celého obdobia získavali svojich nasledovníkov a spolupracovníkov a vyberali si ich a rovnako si vyberali aj tých proti ktorým budú stáť. Kedysi to boli boje, vojny teraz je to skôr sociálne inžinierstvo a bojové pole je skôr v médiách a mysliach.

O týchto voľbách sa niektorí ľudia vyjadrili, že sú prekvapením. To skôr čo mňa prekvapuje, že prekvapene sa tvária najviac tí ktorí v podstate môžu za to a pravdepodobne to museli aj vedieť, že takto to dopadne. Alebo možno práve toto je cieľ?

Zisťujeme, že vládnuť sa dá aj keď v podstate politická strana získa mandát od menšiny voličov ak niekto iný oklame svojich voličov. Ako teda voliť aby sme vedeli, že volíme to čo nám volení sľubujú?

Zamysleli ste sa niekedy nad tým, že by ste vstúpili do politickej strany a oboznámili sa s jej cieľmi a ľuďmi ktorí ju reprezentujú? Aby ste podporovali stranu, ktorú sami budete budovať a tvoriť? Ak áno tak určite nie ste sklamaní.

Zdieľaj:
Peter Puškár
printovagrafika@gmail.com