Miesta pri koryte sú už pridelené

Každý človek, ktorý normálne uvažuje vidí, kto nám zas ostal pri koryte a kto je iba komparz.

Zabudnime na zastavenie okrádania, na predvolebné sľuby, na boj proti korupcii, na potrestanie vinníkov, na zmeny a reformy. Zase to bude len naháňanie čarodejníc, veľká tabuľa s úspechmi novej vlády a body pre nominantov štbáckych zlodejov.

Vláda na čele s Robertom Ficom nám dáva nádej, že sa kradnúť neprestane, korupcia sa nebude znižovať, životná úroveň väčšiny bude klesať a samozrejme bude treba ešte viac sociálnych balíčkov. Voľby a ich výsledky sú práve na to, aby sa prezliekali kabáty. Ako dobre vieme dozvieme sa, určite aj potešujúcu a pravdivú správu, že veľa ľudí sa stane zase milionármi akurát ich mená bude určovať nová garnitúra.

Uvidíme, ako sa postavia k prijímaniu migrantov a obrane našej vlasti pred týmto morom, ktorý sa na nás dovalí. Ako zabránia teroru z Bruselu a ako potrestajú tých, ktorí nás od zmanipulovanej takzvanej nežnej revolúcie okrádajú a zbedačujú. Úroveň rozvinutých krajín rastie naša však stagnuje. Preto sa mnohým zdá, že môže byť aj horšie, neuvedomujeme si, že v tomto storočí má byť lepšie?

Existujú na Slovensku naozaj len extrémisti, zlodeji a štandardné zlodejské stranícke zoskupenia? Musíme podporovať extrémizmus aby sme vyjadrili svoju nespokojnosť s tým ako tu funguje vláda?

Katastrofu tú máme už 26 rokov, keď nám ľavicové, stredové a pravicové vlády namiesto zvrchovaného demokratického, spravodlivého a právneho štátu svorne budujú rozkradnutý štát.

Rozohrala sa tu vysoká hra, ktorej výsledok smeruje ku katastrofe pre Slovensko.

Je fakt možné, že za pár rokov v politike majú desať, dokonca stámiliónové majetky? Odkiaľ majú títo ľudia ktorí nič nevyprodukovali tieto majetky? No ukradli a kradnú ich nám všetkým, s posmechom nás nútia uťahovať opasky a oni nám kradnú hodnoty a nazývajú to privatizácia alebo prechod na trhové hospodárstvo.

To sa v tomto štáte nenájde nikto, kto im to vezme a potrestá skutočných vinníkov?

Platí staré známe: “Štáty bez spravodlivosti sú len geograficky ohraničené lúpežné podniky.”

Na ceste k právnemu štátu sú prekážkou zlodeji, ktorí sú na prokuratúre a v polícii, ktorí sa obliekajú do sudcovských talárov, ktorí sedia v parlamente a na úrade vlády. Ale toto sú len vrcholce ľadovca. Ozajstných zločincov, ktorí nám ukradli štát a budúcnosť ani nepoznáme. Iba po odstránení tohto problému, môžu byť u nás potrestaní skutoční zlodeji. Tí, ktorí v mene štátu pomohli zlodejom sa zločinom obohatiť sa stali ich spolupáchateľmi, teda sú tiež zlodejmi. Doteraz nikto neprišiel s tým aby boli potrestaní.

Netreba byť naivný a myslieť si, že všetko vyriešia voľby. Bude potrebné omnoho viac. Celý tento systém je už ťažko zmeniť v rámci pravidiel, je však potrebné zmeniť myslenie podstatnej časti ľudí. Sám som zvedavý či naše deti a vnúčatá budú žiť v novodobej otrokárskej spoločnosti, ktorej kontúry sa už dnes jasne črtajú, alebo si užijú slobodu, ktorú si však musíme vybojovať. Tú slobodu, za ktorú naši predkovia umierali v nádeji, že si ju nikdy viac nedáme vziať.

Najneslobodnejšie krajiny sú zároveň aj tie najchudobnejšie, pretože ľuďom nie je dovolené sa o seba slobodne postarať. Štát im kriminalizuje každé konanie, ktoré nie je v súlade s jeho predstavami a ideológiou. Žiadnej vláde sa nikdy nepodarilo zvíťaziť nad zločinom a kriminalitou, práve naopak sama sa stala zločincom. To všetko vďaka úplnej absencii slobodného konania. Konania, ktoré rešpektuje slobodu ako celok.

Máte svoje skúsenosti so zločinom tých ktorí majú proti nemu konať? Poznáte ľudí, ktorí by dokázali prevziať na seba zodpovednosť a vytvoriť skupinu ktorá má vlastný slobodný názor? Píšte.

Zdieľaj:
PP
lucia@peterpuskar.sk