Ľudia zobuďte sa!

Politické debaty, teraz tak populárne v médiách, sú často pre ľudí, s ktorými sa stretávam, nudné a bez obsahu. A majú pravdu, človek sa z nich skoro nikdy nič nové nedozvie a po pol hodine znechutene vypína televízor. Niekedy je však ich sledovanie veľmi poučné. Je až zarážajúce, ako očividne politici v diskusiách klamú, zahmlievajú alebo sa vyhýbajú odpovediam a občania ich stále volia!

Sám seba pýtam, čo sa to deje v hlave voliča, ktorý vhadzuje do urny obálku s menom nejakej terajšej parlamentnej strany. Veď ľuďom v tých diskusiách by normálny človek v súkromnom rozhovore neveril ani nos medzi očami.

Vezmime si napríklad najdiskutovanejšiu tému posledných týždňov kauzu gorila. Je evidentné, že politici súčasných parlamentných strán nemajú záujem na jej vyšetrení, česť výnimkám. Pozrite sa, ako sa v tých debatách vykrúca Dzurinda. Opakovanie frázy čistému je všetko čisté je neuveriteľne trápne, hlavne, keď si uvedomíme, v akom morálnom bahne sa tento zradca národa pohybuje. Na výrobu toho masla, ktoré má na hlave by nestačila ani celá tatranská mliekareň.  Jeho vyjadrenia na tému gorila neobsahujú nič iné, iba prázdnu frázu, aby to politici nechali prešetriť. Kto však môže za to, že sa zatiaľ žiaden prípad úspešne neuzavrel a žiaden vysokopostavený politik neskončil za mrežami? Je verejne známa skutočnosť, že politici ovplyvňujú slovenských policajtov pri vyšetrovaní zločinov, ktorú potvrdil aj autor knihy o gorile Tom Nicholson. Policajti sa podľa neho boja brať prípady ako je tento, pretože môžu prísť o miesto, hneď ako sa zmení vláda.

S predsedom SDKÚ sa jednoducho nedá hovoriť o riešení korupcie a nastolení spravodlivosti, pretože on sám je skorumpovaný a nespravodlivý. Ľudia zobuďte sa, veď tento človek nie je na Slovenskej scéne jeden rok, je to skúsený a zákerný demagóg. Nemôžeme zabudnúť, ako to dopadlo s kauzami ako je financovanie SDKU, platinové sitká a pod. Aj pri nich rozprával o čistote, o prešetrení zločinov a čo sa stalo? Nič. A toto je presne tá stratégia, ktorú Dzurinda rád používa – nechajme to prešetriť, nevyjadrujme sa o tom, buďme ticho. Neskôr sa na to zabudne. Spomenie si dnes ešte niekto na rozhovory Dzurindu s Miškovským a Kresánkom? Podobnú taktiku teraz samozrejme využíva aj jeho pravá ruka Mikloš.

Všimol som si, že viacerí voliči sa teraz v SDKU preorientovali na Luciu Žitňanskú, pretože sa pred voľbami začala tváriť ako bojovník proti nespravodlivosti. Ale prosím vás, ako sa môže terajšia ministerka spravodlivosti hrať na morálnu autoritu, keď celý ten čas zatvárala oči pred tým, čo sa deje v jej strane? Morálny človek, ktorý vidí, že sa zo strany stáva nástroj na pranie peňazí, má len dve možnosti. Pokúsiť sa stranu reformovať zvnútra alebo odísť. Lucia Žitňanská neurobila ani jedno, a preto sa nemá právo uchádzať o dôveru občanov. Keď sa bojí na plnú hubu povedať, že Dzurinda je zlodej a Mikloš klamár, ako jej môže volič veriť, že sa strana obrodí? Darmo ju bude teraz Dzurinda posielať do diskusií na miesto seba, pretože to lepšie pôsobí na ľudí. To, že nechá svoje plagáty prelepiť jej tvárou ďalšie hlasy strane nepridá. Tak ako sa pred dvoma rokmi schovávali za Radičovú, teraz sa schovávajú za ňu.

Inú stratégiu zvolil Bugár so svojím mostom. Potom ako po páde vlády donekonečna opakoval, že za všetko môže Sulík (a ignoroval, že celá pravica má na tom svoj podiel), sa takmer úplne stiahol z mediálneho priestoru. Robí to preto, že sa jeho bývala strana takisto v gorile spomína a on potrebuje hrať mŕtveho chrobáka.  On má svojich stabilných 8% a čím menej sa o jeho maďarskej strane, rozpráva tým lepšie.

Presným opakom Bugára je líder KDH Ján Figeľ. Neprejde týždeň, aby sme ho nevideli v televízi alebo nepočuli v rozhlase. Vždy však s nejakým predstaviteľom SMERu, najčastejšie s Ficom. Poviem to priamo. Pri sledovaní týchto diskusií je veľmi ťažké nájsť aspoň Figeľove topánky, ktoré by trčali z hranolovej zadnice. Stavím sa, že Janko si počas dlhých zimných večerov predstavuje, ako sa spolu s fíkom prechádzajú po pláži pri západe slnka. Nie je náhoda, že práve jeho si Fico vyberá najčastejšie ako svojho politického oponenta alebo skôr partnera. Podobne sa správajú diktátori, ktorí majú takú silnú podporu obyvateľstva, že politické debaty s dôstojným oponentom by im skôr uškodili. Preto sa im vyhýbajú.

Týmto sa dostávame k miláčikovi národa, ochrancovi chudobných a druhému spasiteľovi hneď po Kristovi pánovi Róbertovi Ficovi. Neviem, ako je to možné, ale akosi sa mu darí všetkých presviedčať, že on a jeho strana nemajú s gorilou nič spoločné. Pritom gorila jasne hovorí, že sa Fico otvorene rozprával s Haščákom o financovaní novej strany SMER.  Čo je ešte vážnejšie, Haščák v tom spise doniesol Ficovmu tajomníkovi peniaze v hotovosti na financovanie volebnej kampane SMERu. A predseda tejto strany bude tvrdiť, že jeho sa táto kauza netýka. Bol by to nedobrý vtip, keby nešlo o krutú realitu. Robert Fico klame verejnosti na každej jednej tlačovke, vyhýba sa podozreniam v kauze gorila a snaží sa prešľapy jeho bývalej vlády zamiesť pod koberec. A práve jemu ľudia dôverujú natoľko aspoň podľa prieskumov, že sú ochotní dať mu dostatok hlasov, aby mohol sám zostaviť vládu. V akej krajine to žijeme?

Posledným diskutérom, ktorý stojí za zmienku je Richard Sulík. Ten teraz čelí kauza Sasanka. Buďme spravodliví, na kauzu Gorila sa to ani zďaleka nechytá, no v slušnej krajine by to stačilo na definitívnu kapituláciu v politickom živote. Predseda parlamentu sa nemá čo tajne stretávať s podozrivými ľuďmi a vymieňať si s nimi informácie o voľbe generálneho prokurátora. Načo je komu čo vedieť, ktorý poslanec je kúpený a kto podporuje Radičovú ako premiérku novej vlády? Sulíkovi asi nevadilo, že poskytuje zákulisné informácie osobe figurujúcej na mafiánskych zoznamoch. Oznámenie, že zvažuje odchod z politiky je síce pekné gesto, ale občanovi by gestá už nemali stačiť. Za ten rok a pol Sulík presvedčil, že o politike nič nevie a škodí tejto krajine fanatickým uplatňovaním Hayekovských princípov v ekonomike.

Ľudia zobuďte sa! Títo ľudia vás klamú ráno, na obed aj večer. Pozorný divák si rýchlo všimne, aké taktiky využívajú a čoho sa boja. Boja sa pravdy. Je len na vás, či sa na nich budeme musieť pozerať ďalšie štyri roky alebo nie. Môžeme dať opäť hlas týmto známym, etablovaným a skúseným klamárom alebo môžeme voliť zmenu. Strana PRÁVO A SPRAVODLIVOSŤ nemá žiadnu politickú ani pochybnú finančnú minulosť a presadzuje kontrolu právomocí politikov. Záleží len na vás, ako to tu bude po desiatom marci vyzerať. A keď chceme veriť prieskumom tak skúsme počítať. Podľa prieskumov má smer zhruba 40% a ľudí ktorí nechcú ísť voliť je viac ako 53% to znamená, že koľko percent vlastne je proti smeru, najsilnejšej strane to znemená, že nie za smer je skoro 80% občanov, pretože idú voliť inú stranu alebo nejdú voliť, poďme na druhú stranu v prieskumoch kdh podľa prieskumov 12% pri volebnej účasti 46% je teda zo všetkých voličov za túto stranu 12% zo 46%= 5,52%!! Takže táto strana ktorá osloví okolo 5% má byť tá čo bude spolurozhodovať o zvyšných 95% voličov? Spojením dvoch skupín jedna reprezentuje niečo okolo 20% a druhá niečo okolo 5% vznikne teda skupina ktorá by s 25% vládla väčšine! Nevraviac, že sa môže stať že bude stačiť tých 20% zo všetkých voličov. Je to presne problém ktorý nastane. Preto je toľko politických strán vo voľbách. Aby si každá získala nejaké hlasy a pár desatín percenta a tým spolu odčerpali hlasy tak, že by vyhrala jedna strana, ktorá má disciplinovaných voličov. Povedzte my čitatelia ako sa dá zabrániť tomuto? Keď nepôjdu ľudia hlasovať iba znížia percento a teda menej voličov bude takáto strana alebo strany potrebovať na to aby ovládali naše životy! Keď hodíme prázdnu obálku je to to isté. Jediné čo to môže zmeniť je ísť hlasovať všetci tí ktorí nechceli ísť za jednu stranu. Za PRÁVO A SPRAVODLIVOSŤ, prečo? No keď pre nič iné tak preto lebo nie sú poznačení kauzami, preto lebo sú jedinou stranou ktorá má otvorený program pre ľudí, preto lebo chce priamu demokraciu napriek tomu, že im to obmedzí právomoci, a tak ďalej tých dôvodov je veľa sú uvedené v programehttp://www.pravoaspravodlivost.sk/images/volebny_program2012.pdf sú uvedené v stanovách a sú komunikované kedykoľvek o to požiadate. Je to strana ktorá si zabezpečila online vysielanie kde sa môžete priamo o opýtať čo chcete a čo vás trápi a ako to vedia pomôcť vyriešiť. Zahrajme si tú hru pošli ďalej a naozaj to urobte. Ak sa Vám tento článok páčil a budete voliť PRÁVO A SPRAVODLIVOSŤ pošlite tento článok ďalej a pošlime ho čo najviac ľuďom lebo prišiel čas na zmenu prišiel čas na spravodlivosť.

Zdieľaj:
PP
lucia@peterpuskar.sk