Kto sú tí ľudia? Slováci čoskoro zmiznú z povrchu zemského

Kde sa berú tí ľudia ktorí rozhodujú o našej vláde ktorá rozhoduje o našich životoch? Ako je vôbec možní, že sa máme stále lepšie a stále viac si niektorí sťažujú? Alebo ako to vlastne je?

Už dlhší čas sa zamýšľam nad tým kto sú tí ľudia ktorí chodia voliť a rozhodujú o tom kto nám bude vládnuť a kde sú tí ľudia ktorí nechodia voliť a je im takto dobre?

Chodím po svete ale v žiadnej inej krajine nie je takéto niečo ako u nás možné, naozaj nikde na svete. Sú krajiny kde sa viac kradne kde sa ľudia viac vraždia kde sa strieľajú na uliciach kde umierajú od hladu takisto ako sú krajiny kde je zadarmo školstvo aj zdravotníctvo, dokonca niekde aj elektrika. Sú krajiny kde ľudské práva v zmysle ľudskoprávnych aktivistov sú nedostatočné, teda lepšie povedané ani nie sú. sú krajiny ktoré sú krajšie sú také ktoré sú škaredšie, obývajú ich národy štedrejšie aj lakomšie, v niektorých krajinách je štátna bezpečnosť na každom, kroku eviduje sa všetko. Tak ako u nás sa zaznamenávajú všetky emaily a telefonáty, sú dokonca krajiny kde sa odovzdávajú otlačky prstov a DNA už pri vydávaní občianskeho preukazu. A tak ďalej. V týchto krajinách sa rôznym spôsobom ovplyvňuje politika či už je to peniazmi, médiami, násilným, intrigami, náboženstvom alebo vojenskými spôsobmi asi vždy za tým stojí moc ktorá aspoň určitým spôsobom sa javí ako legitímna. V podstate si hromadia peniaze a moc či už na úkor alebo v spolupráci s poddanými, nevoľníkmi, občanmi alebo voličmi. Svojich odporcov tak ako u nás rôznym spôsobom kupujú, znemožňujú, zastrašujú, odstraňujú alebo likvidujú.

Nikde asi ale nikde na svete však nelikvidujú tých ktorí na týchto panovníkov robia, tých ktorí im odovzdávajú časť svojej produkcie či už vo forme daní, výpalného, alebo rôznych iných poplatkov. S týmto som sa zase stretol len u nás na Slovensku. Ako si vysvetliť tento paradox, že národ ktorý prežil dve svetové vojny, mnoho menších konfliktov, a rôznych morových a iných epidémií sa sám seba vyhubí a predá? Doslova sa predáme do otroctva a to úplne s jasnou hlavou?

Zo Slovenska reálne utekajú mozgy aj pracovníci a robia práce v zahraničí ktoré nie sú hodné ich vzdelania a schopností, to kto týchto ľudí vyhnal? Sú to už státisíce ľudí to už rátame na percentá z práceschopnej populácie. Ako je toto možné? Tých pár ktorí to pochopili označujú súkromné médiá za nacionalistov a neprispôsobivých a dokonca tieto dve skupiny postavia proti sebe hlavne nech nejdú proti otrokárom. Toto je najľahší spôsob ako zničiť ľudovú silu a oslabiť silu národa. Začnime to riešiť dnes, začnime tým, že už nikdy nedáme hlas žiadnej strane a žiadnemu politikovi ktorí tu boli doteraz. Je jedno či je dobrý alebo zlá proste nikomu kto tu mal možnosť toto zmeniť a neurobil to nikomu nech sa pridajú k novej generácii ak ich prijme ale nech neriadia naše životy,

Vysvetlite mi tu prosím jednu vec a tou je ako je možné, že vládu zostavuje strana ktorú chce len 21% oprávnených voličov? Lebo ten zvyšok je rozhádaný kvôli tomu, že sa majú lepšie a ide im len o to realizovať svoje ego a nie svoje plány. Každý novo vznikajúci politik sa v skutočnosti otočí a zapadne a preto je potrebné zvoliť reálnu opozíciu a nie tých istých.

To ten národ tak oblbli, že nevidí čo sa tu deje? Už dvadsaťpäť rokov stále sa tu vymieňajú tí istí stále dokola, jendovolebné kradnú akože lavica potom akože pravica inokedy konzervatívci potom liberáli. Ale keď sa nad tým zamyslíme tak sú to naozaj stále tí istí dokonca s rovnakou rétorikou. Sú to figúrky kapitálu a médií s krstnými otcami ktorí rozhodujú. Otázka stojí komu to vyhovuje? a prečo to nezmeníme? TO je naozaj tak málo ľudí ktorí si myslia, že dokážeme mať sa lepšie?

Skôr sa potom pýtam, kto sme my nespokojní a prečo? Sme neprispôsobiví občania alebo neschopní obchodníci? Hlupáci čo sa nevedia alebo nechcú zaradiť? Kto sme a čo otravujeme pokojný chod dejín nášho Slovenska?  Ktokoľvek sme je nás podľa mňa málo a nemáme nástroje a možnosti na zmenu preto stojí  za zamyslenie sa prečo to robíme? ide nám o naše ego alebo len sme horšie organizovaní ako aparát ktorí nás podľa nás zotročuje?

Len sa tak zamýšľam ako to vlastne je a pýtam sa okolia kto vlastne volil súčasnú vládnúcu stranu?  Robím si tak osobný prieskum na skoro reprezentatívnej vzorke a zisťujem, že v skutočnosti nepoznám viac ako 15% ľudí ktorí ich volili, ale prečo nejdú potom toto zmeniť tí ostatní? No preto lebo, a toto sú teda dôvody hodné zamyslenia sa a podrobnenia sa analýzy. Najviac ľudí si myslí, že voľby nič nezmenia, toto je pravda pokiaľ tomu veria a preto nejdú voliť, ďalší si myslia, že je to jedno kto tam bude rovnako im bude, ďalší nechodia voliť lebo sa im nechce lebo máju inú robotu a podobne. Toto všetko je ale mnoho dôvodov kde chýba jeden jediný spôsob a tým je ukázať nie voľbu menšieho zla, ale začať sa zjednocovať s jediným cieľom a bez predsudkov. Poďme urobiť skutočnú sociálnu sieť, vytvorme SLOVENSKÝCH voličov, ktorí sa rozhodli voliť, zvoliť a skutočne vytvoriť novú garnitúru ktorá zabezpečí, že nepredáme pôdu cudzincom aby sa z nás stali bezzemkovia, že keď politici ukradnú nám miliardy tak budú potrestaní a nie odmenení, poďme voliť tých ktorí sú garanciou takéhoto postoja.

Ako to zistíme? Ako sa dá zistiť, že nepríde ďalší taký ako tu už bol?  No nelepšie je začať pozerať sa po tých ktorí nemajú žiadne prepojenia na súčasných politických zločincov, na tých ktorí prichádzajú z tieňa a šera, nenávidení médiami a systémom, takí ktorí sa nedajú kúpiť ani vydierať. Kde takých nájsť? V nás samých, sme to MY sme to my národ ktorý sa zobudil a pochopil, že jediná možnosť ako prežiť je zabrániť aby nám vládli taký politici ktorí nás okrádajú a ešte sa nám aj smejú z bilbordov. Je čas povedať si kto je zločinec a kto je tu na osoh.

Ako som spomenul na začiatku neexistuje taká krajina s takým národom a zachviľu keď to nezmeníme nebude existovať ani táto. Veď ako sa povie keď si predáme pôdu svojich predkov? Toto nerobia ani tie najprimitívnejšie národy, iba ak… možno nie sú najprimitívnejšie.

Komu veriť? Koho voliť? Koho nasledovať? no ako to vidím v podstate je to jedno akurát nech to nie je to čo tu máme doteraz. Nasledujme tých ktorí dokážu potrestať tých, čo nám ukradli krajinu, tých ktorí sú dnes možno na okraji spoločnosti ale len preto lebo nie sú ochotní sa pozerať ako sa krajina ich predkov rozdáva za ničím nekryté papieriky alebo digitálne čísla bankových účtov.

Takže kto sú tí ktorí volia mať sa horšie? Sú vôbec oprávnenými voličmi? Nie je náhodou manipulácia to isté ako donútenie? Dokonca horšie? 5 možno 10 % sa na voľbách dá zmanipulovať ale 30% percent sa ťažko manipuluje, preto jediná možnosť ako to zmeniť je začať tak ako kedysi, začať v tajnosti a úcte k sebe a blížnym s jediným cieľom a tým je mať sa lepšie a umožniť to aj svojim blížnym. V pokore je sila v disciplíne nádej, v odvahe šanca v národe možnosť.

Začnime tak ako vieme začnime dnes a pokračujme každý deň každý deň v tom aby sme okolo seba šírili a zdieľali možnosť zmeny. Ako sme sa mohli presvedčiť v posledných dňoch ešte stále je nám čo zobrať a to sme mysleli, že nám už zobrali všetko.

Pýtame sa ako to urobiť? veď mám hypotéku musím živiť rodinu chem si zarobiť lebo potrebujem to a tamto. Tak takéto problémy nemali ani otroci v staroveku dokonca ani tí sa nemuseli starať aby mali kde bývať a čo jesť, robili priblližne toľko čo my a mali v podstate to čo my. Prichádzali na svet bezmajetní a odchádzali rovnako a dedičom nechali podobné jarmá ako zanecháme my.

Prečo to robím? V podstate sa mám dobre až veľmi dobre, nezávislý na systéme a systému to vadí. Tak ako by vadil každý kto by sa postavil mimo systém práca spánok jedlo pláca sem tam dovolenka práca jedlo pláca a tak dokola. Mám čas myslieť na to, prečo niektorým oligarchom sme dovolili ukradnúť nám toľko, že to nikdy neminú ani keby peniaze každodenne hádzali do vody a na druhej strane sú ľudia ktorí strácajú nádej a vôľu žiť? Kam sme sa to vrátili? Alebo skôr kam sme to zašli? Mám čas a dnešný slobodný svet mi umožňuje podeliť sa o to so všetkými rýchle a bez cenzúry, a to je najväčšie riziko ktoré predstavujú ľudia ako my. Takí ktorí vedia ako to zmeniť nemajú však prostriedky na obrovskú kampaň a manipulovanie médiami.

Kto sú teda tí ľudia ktorí vedia voliť jeden smer a kde sú tí ľudia ktorí dokážu otočiť kormidlo keď ide zlým smerom? Prichádzajú posledné možnosti na začatie lepšieho života, poďme spolu cestu si vytvoríme.

Toto je naše posolstvo, posolstvo tých ktorí dokážu mať sa lepšie.

Zdieľaj:
PP
lucia@peterpuskar.sk