Imigranti ako problém pre Slovensko

1747239

V týchto dňoch sú najčastejšie diskutovanou témou imigranti, utečenci a to, ako ich Európska komisia chce prerozdeliť do Európskej únie.

Každý veľmi dobre vie, aká je situácia na Slovensku a čo príliv imigrantov/utečencov môže spôsobiť.

Musíme sa o nich postarať. Musíme vytvoriť podmienky na vzdelanie, kultúrne začlenenie a hlavne dostatok pracovnýchpríležitosti. Mohli by sme vymenovať mnoho ďalších podmienok, ale to asi nie je potrebné, keďže ani tie základné podmienky nie sú splnené pre občanov Slovenskej republiky.

Imigranti, ktorí s mylnými predstavami prichádzajú do EÚ, a túžba za lepším životom ich privedie na Slovensko určite nevedia, že sme krajina, ktorá má vyše 130 tisíc občanov v zahraničí, pretože si doma nevedeli nájsť prácu a uplatnenie. Naša vláda a panovníci vyháňajú ľudí, hlavne mladých, ktorí sa tu prácou nevedia uživiť a pokryť základné životné náklady. Ak imigrantov vpustíme do našej krajiny, vysťahovanie občanov sa určite zvýši.

Možno by po príchode na Slovensko ani nepocítili rapídnu zmenu. Nemáme síce domorodé kmene, ale máme rómske osady, ktorých problém naša vláda nie je schopná vyriešiť už 25 rokov.

Integrácia Rómov úspešná nebola, preto je nereálne, že sa imigranti bez znalosti jazyka a pracovných návykov začlenia a budu predstavovať prínos pre túto krajinu. Ako chcete integrovať ľudí ktorí nevedia ani po slovensky, keď nedokážeme ani tých čo aspoň po slovensky vedia?

Chceme dať šancu imigrantom na lepší život? Chceme im dať prácu? Samozrejme, že podať pomoc je správne a potrebné, ale náš štát má problém sa postarať o svojich občanov.

Absolventi stredných a vysokých škol zvládnu prácu v sklade, pri pokladni, aj ako čašníci. Imigranti nie. Nepotrebujeme ďalších nezamestnaných, máme dostatok vlastných.

O Slovákoch sa tvrdí, že sme pohostinný národ, čo samozrejme sme. Chováme tu tisícky Rómov, ale nával imigrantov by sme už nezvládli.

Treba začať pomáhať hlavne občanom tohto štátu.

A čo na to naša vláda?

Pán Fico sa hneď chytil príležitosti, ako sa vykresliť v najlepšom svetle. Vyjadril sa tak, ako by to chcela väčšina občanov, veď predsa obhajuje slovenské záujmy.

Zvláštny je fakt, že kým Pán premiér vyhlasuje, že je jednoznačne proti, tak poslanci strany SMER, hlasovali ZA schválenie kvót. K tomu sa Pán premiér vyjadril, že poslanci, ktorí hlasovali za kvóty, sú odtrhnutí od reality. Potom sa netreba čudovať, že Pán premiér nezvláda ako riadenie vlastnej strany, tak aj riadenie tejto krajiny.

Aj keď sa Pán premiér priklonil na stranu občanov, a mení rétoriku podľa toho, aká cieľová skupina ho počúva, jedna lastovička leto nerobí a dobre vieme koľko naša vláda už nasľubovala.

Zdieľaj:
PP
lucia@peterpuskar.sk