Imigranti a vlastizrada

Foto1

Nastala situácia, kedy sa problém imigrantov začína bytostne dotýkať už aj Slovákov. Zatiaľ síce len obdobnými akciami, ako bol napríklad protest na Námestí SNP, aj to dokonca naša vláda považuje prejav Slovenských občanov za extrémistický. Asi už nežijeme v demokracii, pretože toto by si skutočne demokratická vláda nikdy nedovolila. Teraz nám hrozí to, že o pár týždňov môžeme začať stretávať imigrantov na železničných staniciach alebo ďalších verejných priestoroch slovenských miest.

Dobre vieme, že s väčším množstvom imigrantov sa Slovensko vysporiadať nedokáže. Úplne odlišné pracovné a sociálne návyky, ako aj štýl života neumožnia dostatočne rýchle začlenenie väčšieho množstva týchto ľudí do spoločnosti, ktorá dlhodobo nevie riešiť problémy s vysokou nezamestnanosťou, nízkymi príjmami, dôchodkami, zdravotníctvom,školstvom…

Naša vláda rieši problémy Grécka, utečencov, samozrejme treba pomáhať Rakúšanom ktorí situáciu s imigrantami už nezvládajú, tak nastáva otázka kedy naša vláda začne pomáhať aj občanom tohto štátu???

Slovensko sa nevie postarať o svojich ľudí, a preto musia utekať. Odišlo veľa mladých, perspektívnych a vzdelaných ľudí za lepšou prácou a budúcnosťou do zahraničia. Na Slovensku je v porovnaní s inými krajinami EÚ inštitucionálna podpora mladých nezamestnaných nedostatočná a existuje len málo foriem podpory, ktoré by im uľahčili zvládnutie vstupu na trh práce. Je naivné myslieť si, že ich odliv nahradíme prílivom imigrantov z Afriky či blízkeho východu. Jednoducho povedané, odchod mozgov príchodom nepoužiteľných imigrantov nikdy nenahradíme. Je smutné sa pozerať na to, že mladí ľudia, ktorí by mohli dať tomuto štátu druhú šancu, ktorí by mohli zmeniť fungovanie tohto systému odchádzajú preč.

Niet sa čomu čudovať, keďže vo vláde sú vlastizradcovia, ktorí boli za schválenie kvót, a dokonca náš pán minister Kaliňák otvoril dvere utečencom. Slovensko počas dvoch rokov pomôže viac než tisícke migrantov, toto prehlásil minister vnútra. Spomínaný počet by sa mohol ešte samozrejme zvýšiť. Slovensko by malo prevziať od Rakúska starostlivosť o 500 imigrantov, ktorí sa v súčasnosti nachádzajú v preplnenom zariadení južne od Viedne.  Prvých 50 migrantov presunú na Slovensko ešte v júli, ďalších 200 má nasledovať v auguste a zvyšných 250 v septembri.

Podľa Kaliňáka ide o susedskú výpomoc, ktorá sa dala očakávať a ktorá má aj hlbší význam. Samozrejme, pomáhajme imigrantom a naši mladí vzdelaní ľudia nech odchádzajú z tejto republiky. S touto vládou ostane Slovensko stále rovnaké, rozkradnuté a oklamané,možno len zmení farbu pleti.

Rómov ubytujú, utečencov ubytujú, veď predsa treba pomáhať. Koľko je slovenských rodín, slobodných matiek ktoré nemajú kam ísť? Koľkokrát sa títo ľudia nevedia dovolať pomoci, spravodlivosti a sú v bezvýchodiskových situáciách?

Vlastizrada podobná roku 1968?

V auguste 1968 vtrhli do Československa ruské tanky. Pri násilnom obsadení Československa bolo zabitých vyše 100 ľudí, a do roka emigrovalo 70 tisíc Čechov a Slovákov. Ruské vojská okupovali našu zem dlhých 21 rokov. Normalizačné čistky spôsobili tragédie v tisíckach rodín. Teraz nepozývame Sovietskych vojakov, teraz pozívame sociálnu lúzu, ktorá viac prispeje k rozvráteniu našej kultúry, krajiny a spoločnosti. Informácie hovoria o tom, že tentokrát si ideme pozvať Amerických vojakov, ktorí majú za úlohu chrániť nás voči vonkajšiemu nepriateľovi. Ale o tom bude môj nasledujúci blog….

Zdieľaj:
PP
lucia@peterpuskar.sk