Európa, ako aj svet je v rozklade. Rímska ríša sa opakuje!

rim

Koľkokrát sa musí história ľudstva opakovať, aby sme sa dokázali poučiť a aby sme sa nedopustili rovnakých chýb ako naši predkovia?

Súčasná situácia s utečencami, ktorí smerujú do Európy je len slabým odvarom toho, čo môže nastať.

Napäté vzťahy medzi Ruskom a Západom, finančná kríza v Grécku, imigranti po celom svete, len zosilňujú domnienku o tom, že to, čo sa teraz deje, nie je náhoda.

Európu pravdepodobne nečaká ružová budúcnosť. Dejiny tradičnej Európy čoraz viac pripomínajú históriu Ríma, vrátane rozkvetu a aj tragického pádu.

Čím ďalej tým viac vznikajú domnienky, že súčasná Európa kopíruje dejiny starého Ríma. Najprv bol rozkvet, potom rozožratie, cynizmus a nakoniec pád. Takto skončil Rím a s podobným scenárom takto skončí aj Európa.

Zánik Ríma bol zapríčinený politickým aj ekonomickým rozkladom. Tento pokles prišiel v dobe, keď hranice tejto ríše neboli dostatočne chránené. Do priestoru antického sveta sa dostali vo veľkom počte barbarské národy, ktoré získavali ľahkú korisť a novu pôdu.

Musíme si uvedomiť jednu vec, a to, že ak budeme prijímať imigrantov, vôbec sa tým nič nevyrieši. Na obchode s utečencami budú zarábať pašeráci ľudí, náboženskí fundamentalisti ktorých úmyslom je rozvrat našich kultúrnych hodnôt.

Na internete koluje 20 bodov, ktoré poukazujú na to, ako skončil Rím a ako podobne môže skončiť aj Európa.

 1. Veľká väčšina obyvateľov preferuje zábavu pred prácou.
 2. Tradičná rola otcov ako živiteľov rodiny sa spochybňuje, množia sa rozvrátené vzťahy a slobodne žijúce matky bez otcov.
 3. Zanedbávajú sa seniori. Ľudia sa starajú o domácich miláčikov viac ako o svojich starých rodičov.
 4. Literatúra a umenie sa stávajú bezduchým. Takzvané umelecké diela sú škaredé, nevkusné, nič nehovoriace, ale napriek tomu za ne bohatí zaplatia horibilné sumy.
 5. Čestná vojenská služba vlasti sa odmieta, spochybňuje a vysmieva sa jej. Armádu tvoria nájomní žoldnieri.
 6. Usilovne pracujúci ľudia sú zosmiešňovaní a vzorom sú pokrytci, populisti, pochybní umelci a tzv. celebrity.
 7. Daňové zaťaženie obyvateľstva stále rastie a štát prerozdeľuje neúmerne vysoké sumy. Ľudia nemusia pracovať, pretože štát sa o nich vždy nejako postará.
 8. Úroveň vzdelania rapídne klesá.
 9. Štátny dlh rastie do výšky, ktorá sa nikdy nesplatí.
 10. Prestáva sa vyrábať a pestovať, pretože domáca výroba je veľmi drahá a potraviny a výrobky sa dovážajú zo satelitných krajín.
 11. Kto sa dostal do pozície, kde môže zo štátneho kradnúť, väčšinou tak robí. Postihnuteľnosť týchto zločinov je veľmi malá.
 12. Počatie a výchova detí sú vnímané ako obťažujúce a detí sa rodí čoraz menej.
 13. Rokmi osvedčené mechanizmy, chrániace poctivých pred podvodníkmi, náhle zlyhávajú.
 14. Verejné funkcie sa stávajú predmetom koristi, zisku, udeľujú sa za úplatky, a kto ich získal, chce si z nich uchmatnúť, aby sa mu vložený úplatok niekoľkonásobne vrátil.
 15. Storočiami predkov preverené hodnoty – ako je česť, zmysel pre povinnosť, zodpovednosť, nadšenie pre prácu, pre dobročinnosť, zápal pre veci verejné, sú vysmievané a zosmiešňované.
 16. Šíri sa cynizmus.
 17. Šíri sa plytvanie, nestriedmosť, znevažovanie vedomostí, zručnosti a poctivej práce.
 18. Do krajiny prichádza veľké množstvo cudzincov.
 19. Politici ponúkajú ilúzie, ktoré si vynucujú zábavu a štátne podpory (chlieb a hry).
 20. Občania stále na všetko nadávajú.

Hrozba z Ruska?

Vojská NATO, tak ako kedysi vojská Varšavskej zmluvy majú zasahovať a majú nás chrániť voči niekomu, kto nás neohrozuje. To ohrozovanie je len v hlavách niekoho, kto nemá kam posielať vrahov a neprispôsobivých vojakov, ktorí potrebujú bojovať.

Máme tu aj my živiť takúto plejádu žoldnierov?  Máme ich živiť z našich daní, keď nedokážeme uživiť ani školstvo a zdravotníctvo na ktoré máme právo?

USA nám dali nepriamo najavo, že rátajú s našou ochotou zriadiť základňu NATO na našom území. Dôvodom je „hrozba“ z Ruska. Podobné základne už vyrástli v Litve, Lotyšsku, Estónsku, Rumunsku a Poľsku. Sú to jednotky tankistov, prieskumníkov aj raketometné jednotky.

Čo môže nastať po umiestnení vojakov USA na našom území? Vznikne hrozba vnútornej bezpečnosti štátu. Vojaci, ktorí k nám prídu budú vrahovia z Iraku, Afganistanu ktorí trpia ťažkými psychickými problémami, keďže spáchali najhoršie vojnové zločiny. Slovensko sa stáva cieľom možného úderu.

Odkedy nás Rusko ohrozuje a prečo by nás chceli napadnúť? ZSSR je preč už štvrťstoročie a jediný okupant je USA, čiže NATO.

V USA už dnes nevládnu občania a demokracia. Kto je teda v USA na čele, a kto chce zničiť svet? O tejto téme si povieme v nasledujúcom blogu…

Zdieľaj:
PP
lucia@peterpuskar.sk