“Americká demokracia” založená na genocíde

Je úlohou politikov, aby sa zobudili a začali niečo robiť s nárastom extrémizmu. Po návšteve Amerického múzea holokaustu vo Washingtone to povedal premiér Peter Pellegrini. Po prehliadke sa stretol aj s Ruth Cohen, ktorá sa narodila vo vtedajšom Československu a prežila holokaust, ako aj predstaviteľmi amerických židovských organizácií.

     Rád by som sa opýtal premiéra, či bol navštíviť hroby a pamätníky pôvodných obyvateľov Ameriky, ktorí boli povraždení prisťahovalcami, ktorí neskôr založili Spojené Štáty Teroristické ? Bol navštíviť indiánske rezervácie ? Tie, v ktorých žiť im nanútili „veľkí americkí demokrati“.

     Tiež by som sa chcel spýtať všetkých, ktorí vidia v Amerike vzor, či im vôbec nevadí, že tá ich milovaná Amerika, jej základy stoja na genocíde pôvodného obyvateľstva a tá ich „slávna demokracia“ stojí na krvi a utrpení ľudí ? Táto „slávna, demokratická Amerika“, sa od svojho vzniku, až po dnes, drží toho na čom sú postavené jej základy. Teror, vojny a utrpenie, toto rozsievajú po celom svete.

A na záver mám odkaz pre premiéra :

žiadny exktrémizmus by nebol, keby ste žili, konali v pravde a pravdu šírili !“

Zdieľaj:
Peter Puškár
steigauf@hsls.sk