Európa, ako aj svet je v rozklade. Rímska ríša sa opakuje!

rim

Koľkokrát sa musí história ľudstva opakovať, aby sme sa dokázali poučiť a aby sme sa nedopustili rovnakých chýb ako naši predkovia?

Súčasná situácia s utečencami, ktorí smerujú do Európy je len slabým odvarom toho, čo môže nastať.

Napäté vzťahy medzi Ruskom a Západom, finančná kríza v Grécku, imigranti po celom svete, len zosilňujú domnienku o tom, že to, čo sa teraz deje, nie je náhoda.

Európu pravdepodobne nečaká ružová budúcnosť. Dejiny tradičnej Európy čoraz viac pripomínajú históriu Ríma, vrátane rozkvetu a aj tragického pádu.

Čím ďalej tým viac vznikajú domnienky, že súčasná Európa kopíruje dejiny starého Ríma. Najprv bol rozkvet, potom rozožratie, cynizmus a nakoniec pád. Takto skončil Rím a s podobným scenárom takto skončí aj Európa.

Zánik Ríma bol zapríčinený politickým aj ekonomickým rozkladom. Tento pokles prišiel v dobe, keď hranice tejto ríše neboli dostatočne chránené. Do priestoru antického sveta sa dostali vo veľkom počte barbarské národy, ktoré získavali ľahkú korisť a novu pôdu.

Musíme si uvedomiť jednu vec, a to, že ak budeme prijímať imigrantov, vôbec sa tým nič nevyrieši. Na obchode s utečencami budú zarábať pašeráci ľudí, náboženskí fundamentalisti ktorých úmyslom je rozvrat našich kultúrnych hodnôt.

Na internete koluje 20 bodov, ktoré poukazujú na to, ako skončil Rím a ako podobne môže skončiť aj Európa.

 1. Veľká väčšina obyvateľov preferuje zábavu pred prácou.
 2. Tradičná rola otcov ako živiteľov rodiny sa spochybňuje, množia sa rozvrátené vzťahy a slobodne žijúce matky bez otcov.
 3. Zanedbávajú sa seniori. Ľudia sa starajú o domácich miláčikov viac ako o svojich starých rodičov.
 4. Literatúra a umenie sa stávajú bezduchým. Takzvané umelecké diela sú škaredé, nevkusné, nič nehovoriace, ale napriek tomu za ne bohatí zaplatia horibilné sumy.
 5. Čestná vojenská služba vlasti sa odmieta, spochybňuje a vysmieva sa jej. Armádu tvoria nájomní žoldnieri.
 6. Usilovne pracujúci ľudia sú zosmiešňovaní a vzorom sú pokrytci, populisti, pochybní umelci a tzv. celebrity.
 7. Daňové zaťaženie obyvateľstva stále rastie a štát prerozdeľuje neúmerne vysoké sumy. Ľudia nemusia pracovať, pretože štát sa o nich vždy nejako postará.
 8. Úroveň vzdelania rapídne klesá.
 9. Štátny dlh rastie do výšky, ktorá sa nikdy nesplatí.
 10. Prestáva sa vyrábať a pestovať, pretože domáca výroba je veľmi drahá a potraviny a výrobky sa dovážajú zo satelitných krajín.
 11. Kto sa dostal do pozície, kde môže zo štátneho kradnúť, väčšinou tak robí. Postihnuteľnosť týchto zločinov je veľmi malá.
 12. Počatie a výchova detí sú vnímané ako obťažujúce a detí sa rodí čoraz menej.
 13. Rokmi osvedčené mechanizmy, chrániace poctivých pred podvodníkmi, náhle zlyhávajú.
 14. Verejné funkcie sa stávajú predmetom koristi, zisku, udeľujú sa za úplatky, a kto ich získal, chce si z nich uchmatnúť, aby sa mu vložený úplatok niekoľkonásobne vrátil.
 15. Storočiami predkov preverené hodnoty – ako je česť, zmysel pre povinnosť, zodpovednosť, nadšenie pre prácu, pre dobročinnosť, zápal pre veci verejné, sú vysmievané a zosmiešňované.
 16. Šíri sa cynizmus.
 17. Šíri sa plytvanie, nestriedmosť, znevažovanie vedomostí, zručnosti a poctivej práce.
 18. Do krajiny prichádza veľké množstvo cudzincov.
 19. Politici ponúkajú ilúzie, ktoré si vynucujú zábavu a štátne podpory (chlieb a hry).
 20. Občania stále na všetko nadávajú.

Hrozba z Ruska?

Vojská NATO, tak ako kedysi vojská Varšavskej zmluvy majú zasahovať a majú nás chrániť voči niekomu, kto nás neohrozuje. To ohrozovanie je len v hlavách niekoho, kto nemá kam posielať vrahov a neprispôsobivých vojakov, ktorí potrebujú bojovať.

Máme tu aj my živiť takúto plejádu žoldnierov?  Máme ich živiť z našich daní, keď nedokážeme uživiť ani školstvo a zdravotníctvo na ktoré máme právo?

USA nám dali nepriamo najavo, že rátajú s našou ochotou zriadiť základňu NATO na našom území. Dôvodom je „hrozba“ z Ruska. Podobné základne už vyrástli v Litve, Lotyšsku, Estónsku, Rumunsku a Poľsku. Sú to jednotky tankistov, prieskumníkov aj raketometné jednotky.

Čo môže nastať po umiestnení vojakov USA na našom území? Vznikne hrozba vnútornej bezpečnosti štátu. Vojaci, ktorí k nám prídu budú vrahovia z Iraku, Afganistanu ktorí trpia ťažkými psychickými problémami, keďže spáchali najhoršie vojnové zločiny. Slovensko sa stáva cieľom možného úderu.

Odkedy nás Rusko ohrozuje a prečo by nás chceli napadnúť? ZSSR je preč už štvrťstoročie a jediný okupant je USA, čiže NATO.

V USA už dnes nevládnu občania a demokracia. Kto je teda v USA na čele, a kto chce zničiť svet? O tejto téme si povieme v nasledujúcom blogu…

facebook

3 Comments

Got Something To Say:

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

je to úplná pravda a presne to si o tom celom, čo sa deje okolo nás, myslím i ja.. viď môj fcb

velmi dobry clanok podobny nazor mam aj ja a ked ho vyslovim len sa my smeju ze paranoik…len ze oni necitaju nedavaju si veci do suvisu to co s aniekde stane niekdy vobec nieje nahoda ale ludia okolo su nauceny pocuvat len spravy v tv kde ukazuju a klamu…l.proste hanba v praci takisto hlupy su hore (sefovia) a sikovny a mudry robia..kde sme sa to dostali aby som este ja sefovi hovoril ako sa ma co robit alebo vraviet ze to je zle…sodoma gimora.

  je len málo ľudí ktorých zaujíma budúcnosť…
  je len málo mladých ľudí ktorých trápi naozaj vážny problém…
  osloviť mladého človeka aby sa pozrel na svet na taký aký je, nie je jednoduché… a aj keď sa Vám to podarí, ako dlho mu ostane takýto postoj? deň, týždeň… ?
  na zmenu systému je ale potrebné zmeniť všetkých ľudí…
  takáto zmena je v „Našej Dobe“ ťažká..
  najlepšie je s tím začať už u detí a nezanedbávať ich !!!
  naučiť ich čo je správne a prečo je to správne !
  pre deti je teraz dôležité kto má aké „statusy“ a „profilovku“ na online zoznamkách… takéto stránky napr. Facebook by sa mali lepšie zabezpečiť alebo zrušiť… Áno je to pohodlnejšie napísať niekomu správu ale je to neľudské ! Áno presne tak mám pocit že dostanem záchvat zlosti keď vidím spolužiačky ktoré vedľa seba sedia, a namiesto ústneho podania pri ktorom si rozširujú slovnú zásobu sa zmôžu len na akési : „Cs_JJ_Jasan_Páčko“cez sociálnu sieť…
  PS: Ľudia ktorý sú slepý a neuvedomujú si riziko že zomrú po 40 pre „Životný Štýl“ ako analfabeti sa ti iba vysmejú, alebo budú ticho a nič -rozumné- ti na to nepovedia …

Copyright © 2019. Powered by WordPress & Romangie Theme.